WSPÓŁPRACUJ ZE MNĄ W POKONYWANIU TRUDNOŚCI

SZKOLNYCH I WYCHOWAWCZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY

Pomagam rodzicom i nauczycielom przez autorskie szkolenia, warsztaty, treningi i terapie.

Przestrzeń, którą stworzyłam nazwałam Pracownia Rozwoju i Terapii Kreska, gdyż to właśnie kreska jest pierwszym graficznym znakiem, które stawia dziecko. 

Kreska jest początkiem.

Inspiruję do zmian i daję narzędzia jak je wprowadzić.

ZAPRASZAM! ROZGOŚĆ SIĘ.

Dorota Lubas, terapeutka, trenerka, dyrektor i właściciel

PRZECZYTAJ TĘ NIESAMOWITĄ HISTORIĘ I ZDECYDUJ CZY NADAJEMY NA TYCH SAMYCH FALACH

Pamiętam te duże, czarne i przestraszone oczy!

Gdy przyszłam pierwszy raz do Jakuba był uczniem 5 klasy SP i schował się pod stół na mój widok.

Zaliczył już przeniesienie z klasy do klasy a nawet do innej szkoły. Miał opinię bardzo trudnego dziecka.

 

Wiedziałam, że to będzie długa i ciężka praca.

Wiedziałam, że potrzeba czasu, aby stworzyła się między nami więź, aby mógł mi zaufać. I jednocześnie – aby nauczył się, że nie jestem kolejną osobą, która „za niego” odrobi lekcje.

 

Było ciężko. Przyjeżdżałam codziennie do jego domu, ale miałam wrażenie, że nie następuje żaden postęp. Próbowałam wszystkich znanych mi metod i motywacji i…nic.

 

I wtedy wpadłam na pomysł pracy z opowiadaniami terapeutycznymi. Pomyślałam: „A co mi tam, i tak siedzi pod stołem, przynajmniej posłucha.”

 

I tak popłynęła opowieść o chłopcu, który bardzo nie lubił sprzątać swojego pokoju. A jego tata podsunął mu pomysł, by pomyślał, że jego pokój to wzburzone morze a on jej kapitanem statku i zarządza całą załogą. A na znak tego stanowiska dał mu kapitańskie buty.

 

Po przeczytaniu tej historii Jakub wybiegł z pokoju do pobliskiej garderoby i słyszałam odgłosy przekładanych rzeczy.

 

Za chwilę do pokoju wszedł z uśmiechem (!!!) od ucha do ucha Jakub w czerwonych butach na szpilkach i powiedział:

 

To są moje kapitańskie buty! Dam radę!”

 

I usiadł koło mnie. I zaczęliśmy pracować. Moje serce poskoczyło z radości! Już nie było czarnych przestraszonych oczu! Były czarne roziskrzone oczy!

 

I Jakub na każde zajęcia przez kilka tygodni ubierał te czerwone szpilki….

I pokonywał po kolei trudność za trudnością.

 

Dla niego napisałam autorski program naprawczy z matematyki. Żmudna praca trwała 5 lat!

 

Ale wynik egzaminu gimnazjalnego wszystkich zaskoczył. Jakub osiągnął 80-90% testów. Dostał się do szkoły do której chciał.

 

I dzisiaj jako dorosły mężczyzna odważnie podąża swoją własną drogą.

 

Jest szczęśliwy.

 

 

A ja?

 

Właśnie wydałam „Opowieści terapeutyczne” dla młodszych nastolatków.

 

I wierzę w ich moc. Wierzę, że te historie mogą być nowym początkiem dla kogoś.

 

Ja bardzo lubię nowe początki. I ich metaforą jest dla mnie kreska. Pierwsza kreska, którą stawia dziecko i jest ona początkiem czegoś pięknego.

 

Mam swoją przestrzeń: Pracownię Rozwoju i Terapii Kreska.

 

Jeśli czujesz, że ty lub Twoje dziecko potrzebujecie nowego początku – zapraszam.

 

Czekam na Was.

3 PAKIETY

Multisensoryczny  Trening Płynności Czytania – dla dzieci z dysleksją i ryzykiem dysleksji

Jesteś nauczycielem, terapeutą? – Znajdziesz u nas sprawdzone rozwiązania w trudnościach wychowawczych i edukacyjnych dzieci i młodzieży

 

Jesteś rodzicem? – Skorzystaj z programów, które pomogą Ci w codziennych wyzwaniach w rodzinie 

Zapraszam Cię do zapoznania się z autorskim projektem

Sprawdź 3 filary naszych działań

Dla rodziców
W czym możemy Ci pomóc?

Masz wątpliwości czy dziecko rozwija się prawidłowo?

 

  • Uzyskasz informacje na konsultacji stacjonarnej lub online ze specjalistą, więc będziesz wiedział, czy jest jakiś problem do rozwiązania.

  • Zrobisz diagnozę dziecka w naszym zespole, dzięki czemu otrzymasz opinię z zaleceniami do pracy w placówce i domu.

  • Uzyskasz wsparcie dziecka i całej rodziny przez zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju i warsztaty rodzinne, co pozwoli Wam bardziej świadomie i zdrowo planować aktywności rodzinne.

Szukasz specjalistycznych zajęć i terapii dla swojego dziecka?

  • Poznasz skuteczność terapii prowadzonych u nas, dzięki temu, że skupiamy się na aktualnych potrzebach i możliwościach dziecka i jego rodziny.

  • Dowiesz się, jak każdy ze specjalistów – psycholog, pedagog, terapeuta SI współpracuje z rodziną, aby opracować realny w realizacji plan terapii dysleksji, dyspraksji, zaburzeń emocjonalnych i lękowych, zaburzeń SI, spectrum autyzmu.

 

Twoje dziecko jest zdolne i nie wiesz jak pomóc mu rozwinąć jego potencjał?

  • We współpracy z nami stworzysz indywidualną ścieżkę rozwoju dziecka oraz nauczysz się wspierać codzienne treningi, dzięki temu dziecko efektywniej wykorzysta swoje umiejętności.

 Masz wątpliwości czy twoje metody wychowawcze są   skuteczne?

  • W Akademii Świadomego Rodzica – programie umiejętności wychowawczych – nauczysz się jak radzić sobie ze stresem  i nie mieć poczucia winy, że coś źle robisz oraz poszerzysz wiedzę na temat skutecznej komunikacji z dzieckiem i uwolnisz się od codziennych konfliktów.

  • Poznasz nowe metody wychowawcze podczas webinarów oraz  transmisji na żywo i wyzwaniach prowadzonych na naszym fanpagu.

 

Jesteś w sytuacji konfliktu z partnerem lub przechodzisz przez procedurę rozwodową?

  • Dowiesz się jakie działania podjąć, aby zabezpieczyć dobro dziecka i umożliwić mu maksymalne wsparcie w tej trudnej sytuacji.

Dla nauczycieli, specjalistów
Jak możemy wspołpracować?

Jesteś nauczycielem, specjalistą i szukasz skutecznych metod jak radzić sobie z trudnościami wychowawczymi lub metodycznymi?

Zdobędziesz  nowe narzędzia dydaktyczne bez wychodzenia z domu podczas webinarów, szkoleń online lub udział w programie Narzędziownia Terapeutyczna.

Nauczysz się dzięki naszemu wsparciu merytorycznemu projektować  pomoce dydaktyczne i scenariusze zajęć, abyś skutecznie i ciekawie prowadził zajęcia z uczniami

Zdobędziesz  certyfikaty, które pozwolą Ci osiągnąć kolejne stopnie  w ścieżce awansu zawodowego.

 

Dla rad pedagogicznych
Jak możemy współpracować?

Nasze szkolenia są konstruowane w oparciu o analizę potrzeb placówki.

Prowadzimy szkolenia stacjonarne i szkolenia online. 

Odbierz Prezent

Życie z dziećmi w rodzinie nie polega na tym, co potocznie nazywamy wychowaniem. Decydująca jest jakość indywidualnego i wspólnego życia dorosłych. Życie dorosłych ma większy wpływ na dzieci niż jakiekolwiek świadome próby i metody wychowawcze”

– Jasper Juul

NASZA PLACÓWKA 

Jesteśmy zespołem  specjalistów, którzy podchodzą całościowo do problemów i szukamy najlepszych rozwiązań. 

REKOMENDACJE

„Wszystkim bardzo polecam Pracownię Kreskę. W pracowni przywrócono mojemu synowi chęć do nauki czytania, już po kilku zajęciach było widać efekty. Syn został świetnie przygotowany do nauki w pierwszej klasie. W tym momencie po roku zajęć mogę powiedzieć, że warte są zainwestowanych pieniędzy.”

Sylwia Byszewska, mama Jasia

„Praktycznie wszystko, co poznałam na warsztatach stanowi wyjątkową wartość, którą zamierzam wykorzystać. Moją wiedzę wzbogaciłam o techniki i metody, które swoją uniwersalnością zapewniają mi możliwość wszechstronnego wykorzystania – w zależności od potrzeb. Czuję się wzbogacona o konkretne umiejętności, ponieważ każda technika została wypróbowana. Zdecydowanie wykorzystam zdobyta wiedzę w praktyce.”

Sylwia Stóżyna, studentka UW Wrocław

Zebrałam „plecak” zabaw, metod, technik, które dają mi wachlarz możliwości do pracy z grupą w każdym wieku! Uśmiech i pozytywne nastawienie prowadzącej – p. Doroty Lubas dodawały otuchy i energii w porannych godzinach pracy. Cieszę się, że są ludzie, którzy potrafią nauczyć tak wiele rzeczy nie nudząc grupy, lecz pobudzając do działań z minuty na minutę. Autentyczność i bycie sobą jest najlepszym sposobem na zdobycie uwagi grupy. Dzięki tym warsztatom, idąc do pracy nie będę się bać, że zabraknie mi pomysłów na działanie. NAPEWNO wykorzystam tę wiedzę w pracy ale i w życiu codziennym.”

Jola

Warsztaty nauczyły mnie wielu sposobów pracy z różnymi grupami odbiorców. Pomogły wczuć się w rolę osób z którymi pracuję i dostosować zajęcia pod ich potrzeby. Pani Dorota dzięki swojej otwartości i dużej wiedzy przygotowała nas na różne sytuacje z którymi możemy się spotkać. Oprócz wiedzy praktycznej zdobyłam dużo umiejętności interpersonalnych, które pomogą mi zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Nie mogę się doczekać, aż zacznę pracować metodą dramy.”

Natalia Gradczuk

autorskich programów

lat doświadczenia

pacjentów

Zamów wizytę

Lokalnie: ul. Osiedlowa 18 Sulejówek lub online 

Telefon: 694 122 523

Email: biuro@poradniakreska.pl

ebooki w sprzedaży

Opowieści terapeutyczne Doroty Lubas poruszają ważne tematy okresu dorastania. Każda historia może stać się inspiracją do rozmów o talentach, silnych i słabych stronach, o zmieniającym się ciele, inności i emocjach, intensywnych i nierzadko trudnych także dla dorosłych. Te opowieści nie są tylko do czytania – zapraszają do wspólnej refleksji, wymiany doświadczeń między dzieckiem i rodzicem. I do tworzenia własnych historii – tych wymyślonych i tych przeżywanych każdego dnia. Przy każdej historii znajdziemy trzy pytania od autorki, która zachęca do zadawania własnych. Zachęca też do szukania na nie odpowiedzi we własnym życiu, własnej głowie i w sercu. Warto przeczytać te opowieści nie tylko terapeutycznie, kiedy pojawia się dany problem, ale tak zwyczajnie, do poduszki, wspierając zdrowy rozwój dziecka.
Gosia Kozłowska, psycholożka, terapeutka, podcasterka

Korzystaj z naszej wiedzy i bezpłatnych projektów w mediach społecznościowych!

© 2019, Wszelkie prawa zastrzeżone. Właściciel Pracownia Kreska