Blog

Jak efektywnie się uczyć? Odcinek 9. Ćwiczenie pamięci „na wspak”

Chcę Wam pokazać technikę, która wspiera pamięć krótkotrwałą, czyli tę, którą operujemy „od razu”, gdy uczymy się nowych wiadomości. Jest to technika czytania „na opak”.

Weź sobie dowolne obrazki, a następnie spróbuj wymówić nazwy tych obrazków od końca. Na przykład radio – oidar. Następnie zakryj obrazki i spróbuj odtworzyć z pamięci jak najwięcej obrazków.

W ten sposób ćwiczysz swoją pamięć, bo robisz coś zaskakującego dla swojego mózgu.

Aby skutecznie zapamiętywać informacje, bardzo ważne jest też Wasze nastawienie. Przed nauką musimy „nastroić” mózg do tego typu aktywności. Ćwiczenie, jakie opisałam, pozwoli Wam lepiej się skoncentrować.

Pamiętajcie, że zawsze możecie do mnie napisać na adres sekretariat@poradniakreska.pl. Chętnie pomogę Wam w problemach w nauce. A może mace jakieś swoje sposoby, jak skutecznie przenosić informacje z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej? Podzielcie się nimi.

Cały czas także otwarta jest sprzedaż mojego kursu dla rodziców Trening płynnego czytania. Wykorzystuję w nim różne techniki nauki czytania dostosowane do możliwości małych dzieci.

Przejdź do następnych artykułów

Podziel się swoimi przemyśleniami

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *