Blog

Jak efektywnie się uczyć? Odcinek 7. Jak wykorzystywać materiały online?

Obecnie w sieci jest udostępnionych bardzo wiele rzeczy do nauki online. Chcę Wam opowiedzieć, jak można wykorzystać wirtualne spacery po muzeach, a także zwrócić uwagę, jak bardzo ważne jest uczenie się poprzez kojarzenie ze sobą różnych informacji.

Razem z moim synem odwiedziliśmy muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Oglądaliśmy różne obrazy, rzeźby i czytaliśmy tabliczki z informacjami w języku angielskim. Wykorzystywaliśmy więc ten język w praktyce.

I to jest coś innego niż nauka języka w szkole.

W szkole różne przedmioty podzielone są na 45-minutowe lekcje. Jednak teraz nie musimy przestrzegać tego schematu. Można wykorzystać naturalną ciekawość, aby przyswoić wiedzę. Nie musimy jej szatkować na kawałki tak jak w szkole.

Podczas spaceru po wirtualnym muzeum utrwalaliśmy język angielski, rozmawialiśmy o impresjonizmie, przyglądaliśmy się kresce, jaką Van Gogh stosował w swoich dziełach, czyli poruszaliśmy bardzo szeroki zakres zagadnień.

Zachęcam Was, abyście wykorzystali te muzea, które Was interesują i abyście wzbogacili swoją wiedzę z wielu przedmiotów – angielskiego, geografii, plastyki. Warto po takiej wizycie zrobić na kartce notatkę z najważniejszymi informacjami czy opisać swoje wrażenia.

Oczywiście możecie wysłać do mnie swoje notatki na adres – sekretariat@poradniakreska.pl albo przez Messengera. Będzie mi bardzo miło 😊

Przejdź do następnych artykułów

Podziel się swoimi przemyśleniami

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *