Blog

Jak efektywnie się uczyć? Odcinek 10. Pracuj w grupie:)

Do nauki zawsze musimy się przygotować. Tak jak sportowiec, który ma najpierw rozgrzewkę, potem właściwy trening, a na końcu ćwiczenia relaksujące. Każda sesja nauki też powinna wyglądać w ten sposób.

Pamiętajcie, że uczymy się skutecznie, gdy wymieniamy się z kimś swoją wiedzą. Dlatego nawet jeśli uczymy się online, warto dzielić się nauką w zespole.

Jeśli macie do przegotowania jakieś zadanie, projekt albo uczycie się do egzaminów, to nie każdy musi robić wszystko. Możecie podzielić się zadaniami. W jaki sposób?

  • Pracujcie wspólnie na dokumentach Google i edytujcie razem teksty, dodawajcie informacje i wymieniajcie się gotowymi tekstami.
  • Wykorzystajcie ideę mastermindów, czyli spotkań osób, które wymieniają się pomysłami, inspirują siebie i zachęcają do działania.
  • Znajdźcie w sieci jakieś ciekawe projekty edukacyjne i wymieniajcie się nimi. Jeden z nich, znajdziecie na przykład tutaj.

Zachęcam was, abyście właśnie teraz pomagali sobie wzajemnie i „grali do jednej bramki”. Znajdźcie inne osoby, z którymi będziecie się razem uczyć. Każdy z nas ma inny umysł i patrzy na zagadnienia z innej perspektywy. Wykorzystajcie to. Wymieńcie się swoimi talentami i pomagajcie sobie.

Pamiętajcie, że praca w zespole to jedna z kompetencji przyszłości.

Przejdź do następnych artykułów

Podziel się swoimi przemyśleniami

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *